Proč v zimě mrzne až praští?

Zatímco my na Vánoce stavíme sněhuláka, na opačné straně polokoule, u protinožců, se na Štědrý den opalují...jak je to možné? To a mnoho dalších zajímavostí o tomto chladném období se dozvíte v dalším díle pohádkového pořadu Ty Brďo! od České televize.

Ty Brďo! je encyklopedický pořad České televize pro děti předškolního věku. Vysílá se na stanici ČT:D pravidelně každé úterý, díly pak najdete i na webu ČT edu.

Tentokrát se s Brďem dozvíte, že žijeme v mírném pásu, kde se střídají roční období. Živočichové i rostliny se mrazu přizpůsobují a přežívají zimu různým způsobem. Některým volně žijícím živočichům v zimě lidé pomáhají. Víte jak?

Pořadem provází řada animovaných postaviček, které si hrají na televizní soutěž. V hlavní roli je batole Brďo a jeho kamarád Dudlík. Brďo je zvídavé dítě, které chce vše vědět a vše si zkusit, prostě sympatický lumpík a Dudlík je takový "Brouk Pytlík" gumového světa – všechno zná, všechno ví, poví, i co neví!

Každý díl začíná tím, že se Brďo probudí v postýlce obklopen třemi vílami, které mu krátce představí probírané téma. Pak vstoupí do televizní soutěže, kde na něj čekají různé úkoly a kvízy.

Video naleznete na edu.ceskatelevize.cz