Jak funguje svět pod hladinou moře?

Máme pro vás a vaše děti další tip na zábavné a naučné video, kde se tentokrát společně dozvíte, jak funguje svět pod hladinou moře. Aby si děti zapamatovaly důležité informace, musí je to bavit a to s pořadem Ty Brďo! od České televize určitě bude!

Ty Brďo! je encyklopedický pořad České televize pro děti předškolního věku. Vysílá se na stanici ČT:D pravidelně každé úterý, díly pak najdete i na webu ČT edu.

Pořadem provází řada animovaných postaviček, které si hrají na televizní soutěž. V hlavní roli je batole Brďo a jeho kamarád Dudlík. Brďo je zvídavé dítě, které chce vše vědět a vše si zkusit, prostě sympatický lumpík a Dudlík je takový "Brouk Pytlík" gumového světa – všechno zná, všechno ví, poví, i co neví!

Každý díl začíná tím, že se Brďo probudí v postýlce obklopen třemi vílami, které mu krátce představí probírané téma. Pak vstoupí do televizní soutěže, kde na něj čekají různé úkoly a kvízy.

Věděli jste, že Mariánský příkop je nejhlubší místo pod vodní hladinou na světě? V Díle "Brďo a svět pod hladinou moře" se dozvíte mnoho zajímavých informací...zda máme na planetě Zemi více slané nebo sladké vody, zda existují moře i uvnitř pevniny a také se dozvíte, proč odborníci sledují, jestli se mění slanost vody v oceánu.

Video naleznete na edu.ceskatelevize.cz