Budoucnost planety v rukách malé objevitelky

Kniha "Mia a svět" přináší příběh s velmi silným poselstvím od Barbary Nesvadbové a Lucie Mádlové, který děti učí, aby měly rády svou planetu.

Napínavé vyprávění o světě, který se nenávratně mění. Naše planeta i život na ní se proměňují – a to rychleji než kdy předtím. Devítiletá Mia má proto spoustu otázek: Proč někde lidé trpí hlady, zatímco jinde se jídlo vyhazuje? Kvůli čemu se válčí? Jak ovlivňujeme přírodu a zvířata? S babičkou a rodiči se proto snaží zjistit, jak by mohli planetě pomoct. I když to není jednoduché povídání, nakonec dojdou k nadějnému závěru: na Zemi můžeme žít i tak, abychom její krásy zachovali i pro další generace.

V knize naleznete krásné ilustrace ke změně klimatu, úbytku biodiverzity nebo třeba migraci od Renáty Fučíkové, Evy Bartošové a Zuzany Mulíčkové.

Knihu vydává nakladatelství Albatros společně s Asociací společenské odpovědnosti. Z každého prodaného výtisku navíc putuje 50 Kč ve prospěch organizace Junák – český skaut na rozvoj skautských aktivit a výprav dalších holek a kluků za lepším světem.

Knihu naleznete zde